Wakcje dobiegły końca, już nie możemy się doczekać jutrzejszego spotkania z Wami.

Zabierzcie ze sobą obuwie zmienne i wielki uśmiech. Do zobaczenia!

W tym roku szkolnym sierpień, jest miesiącem w którym Publiczne Przedszkole nr 1 pełni dyżur wakacyjny. Miesiąc przywitał nas piękną pogodą, dlatego też dzieci uczęszczające do naszej placówki, mogły aktywnie spędzić czas  na zabawach i grach terenowych w ogrodzie przedszkola. Ogród stał się nie tylko miejscem zabaw, ale także ciekawych obserwacji przyrodniczych.

W deszczowe dni, których ostatnio niestety nie brakuję, kreatywnie spędzamy czas w salach: konstruując z klocków i mas plastycznych, rysując, malując. Wiele frajdy sprawiają przedszkolakom zajęcia z kodowania offline oraz z użyciem robota DOC. Dużym zainteresowaniem cieszy się gra w szachy, co jest efektem całorocznych zajęć szachowych w wodzisławskich przedszkolach. Cieszy nas fakt, że udało się zaszczepić miłość do tej szlachetnej gry.

Nie lada atrakcją była dla naszych przedszkolaków piątkowa wizyta w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej na spotkaniu z Ewą Chotomską. „Ciotka-Klotka” z kultowego niegdyś programu Tik-Tak, zaczarowała wszystkich pogodą ducha i niesamowitym poczuciem humoru. Jej piosenki: „Myj zęby”, „Mydło lubi zabawę”, „Moja Fantazja”, to tylko niektóre z piosenek napisanych dla zespołu „Fasolki”, które do dziś chętnie śpiewają wszystkie przedszkolaki.

Jak widać w naszym przedszkolu, bez względu na pogodę, nigdy nie jest nudno!

Szanowni Rodzice
Informujemy, że nasze przedszkole będzie czynne w wakacje w miesiącu SIERPNIU 2021 roku.
W lipcu zaplanowana jest przerwa wakacyjna.W tym czasie możeciePaństwo skorzystać z ofertyinnego przedszkola. Proponujemyzaprzyjaźnione Przedszkole Publiczne nr 2.
Osoby zainteresowane pobytem dziecka w naszym przedszkolu proszone są o zgłoszenie dziecka.Wniosek do odebrania na terenie przedszkola.
Termin zapisów
PP1 od 20.05.2021 do 28.05.2021 – godz. 16.30
PP2 od 01. 06.2021 do 09.06.2021 – godz.16.30  w sekretariacie przedszkola przy ul. Chopina 13

DEKLARACJA

„Scale i proporcje” to tematyka kolejnych zajęć w ramach projektu „Archi-Przygody” pod patronatem Narodowego Centrum Kultury, realizowanego w Publicznym Przedszkolu Nr1 w Wodzisławiu Śląskim. W zrozumieniu tego zagadnienia pomógł przedszkolakom „Człowiek Witruwiański” Leonarda da Vinci. Chociaż zabrzmiało to bardzo poważnie, sposób realizacji zajęć dostosowany jest do poziomu przedszkolaków i sprawił, że zrozumiały pojęcie scali i proporcji. Zadanie do wykonania: autoportret w scali 1:10 oraz jego trójwymiarowe odwzorowanie w postaci rzeźby z plasteliny wykonały bez większych problemów. Teraz z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, których realizacją na pewno się pochwalimy.