NA zdjęciu dziecko z listkiem

Jesień to kolorowa i niezwykle urokliwa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu. W salach przedszkolnych, powstały kąciki jesienne, w którym zgromadziliśmy dary jesieni przyniesione przez dzieci. W kącikach pojawiły się kasztany, żołędzie, kolorowe liście, a także owoce i warzywa. Pełniły one rolę nie tylko dekoracyjno, ale dzieci chętnie wykorzystywały je w zadaniach i grach matematycznych, a także znanym wszystkich wierszu „Na straganie”. Na koniec dzieci z grupy „Tygryski” zrobiły pyszne soki, a maluszki, po degustacji bawiły się w rozpoznawanie smaków i zapachów. Dzieci nauczyły się pięknych piosenek, rymowanek i jesiennych zabaw. Nie zabrakło też prac plastycznych, które przedszkolaki uwielbiają. Przedszkolaki bardzo polubiły jesień i jej skarby, które chętnie zbierały podczas spacerów. Niestety piękna jesień powoli się kończy, na szczęście dzieci również z niecierpliwością czekają na kolejną porę roku.