W tym roku szkolnym sierpień, jest miesiącem w którym Publiczne Przedszkole nr 1 pełni dyżur wakacyjny. Miesiąc przywitał nas piękną pogodą, dlatego też dzieci uczęszczające do naszej placówki, mogły aktywnie spędzić czas  na zabawach i grach terenowych w ogrodzie przedszkola. Ogród stał się nie tylko miejscem zabaw, ale także ciekawych obserwacji przyrodniczych.

W deszczowe dni, których ostatnio niestety nie brakuję, kreatywnie spędzamy czas w salach: konstruując z klocków i mas plastycznych, rysując, malując. Wiele frajdy sprawiają przedszkolakom zajęcia z kodowania offline oraz z użyciem robota DOC. Dużym zainteresowaniem cieszy się gra w szachy, co jest efektem całorocznych zajęć szachowych w wodzisławskich przedszkolach. Cieszy nas fakt, że udało się zaszczepić miłość do tej szlachetnej gry.

Nie lada atrakcją była dla naszych przedszkolaków piątkowa wizyta w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej na spotkaniu z Ewą Chotomską. „Ciotka-Klotka” z kultowego niegdyś programu Tik-Tak, zaczarowała wszystkich pogodą ducha i niesamowitym poczuciem humoru. Jej piosenki: „Myj zęby”, „Mydło lubi zabawę”, „Moja Fantazja”, to tylko niektóre z piosenek napisanych dla zespołu „Fasolki”, które do dziś chętnie śpiewają wszystkie przedszkolaki.

Jak widać w naszym przedszkolu, bez względu na pogodę, nigdy nie jest nudno!