WTOREK 30.03.2021 "Ja, Ty, My - razem na święta"
Kochani, wczoraj zadbaliśmy o porządek w domku, a dziś czas zadbać o ...rodzinę! Mamy dla Was dzisiaj kilka propozycji, które pozwolą zaplanować Wam wspólny, świąteczny czas, a przy okazji dobrze się pobawić!
1. Zaczniemy od gimnastyki w podskokach! Ciekawa jestem kto dokładniej wykona ćwiczenie "Żuraw"! Muzyczna gimnastyka w podskokach https://www.youtube.com/watch?v=n7OIPFcyZRU – ćwiczenia "Żuraw", "Góra-dół", "Łódeczka", "Jabłuszko".
2. Dokończ zdanie: "Moja mamusia jest..."/"Mój tatuś jest". Czy wiesz jak ma na imię Twoja mamusia/tatuś. Zadanie dla starszych dzieci: podziel imiona na sylaby/głoski
3. "Wspólnie spędzamy czas wolny" – obrazkowa mapa myśli Obejrzyjcie rodzinne zdjęcia na których wspólnie odpoczywacie, bawicie się lub wykonujecie Wasze ulubione czynności. Jak się wtedy czułeś? Za czym najbardziej tęsknisz? Usiądźcie razem i zaplanujcie świąteczny czas- narysuj to, co chciałbyś robić wspólnie z rodzicami/narysuj również pomysły rodziców.
4. Czas na wielki quiz rodzinny. Każdy odpowiada na następujące pytania:
-ulubiona potrawa świąteczna dziecka/mamy/taty
-ulubiony kolor
Zadania do wykonania:
-kto ma największą stopę (porównaj)
-czy mama/tata/dziecko ma łaskotki (odpowiedź musicie sprawdzić ?
5. Czas na zabawę! Poruszaj się po pokoju. Kiedy usłyszysz klaśnięcie - siadaj skrzyżnie i naśladuj kołysanie dziecka na rękach przez mamę, kiedy usłyszysz pstryknięcie palcami – naśladuj chód taty.
6. Poćwicz buzię! Wielkanocne ćwiczenia logopedyczne na pewno Ci się spodobają! "https://youtu.be/Q6w_8AXMN80
7. Pobaw się w zabawę: "Paczka" – zwiń się w kłębek na dywanie, a mama/tata spróbuje Cię odpakować. Potem następuje zamiana ról
8. Spacer z rodzicami. Wybierzcie się chociaż na krótki spacer i wypatrujcie czy wiosna rozgościła się już w okolicy.