PIĄTEK 02.04.2021

1.      Zabawa rytmiczna "Taniec"

Pobawcie się razem naśladując taniec pokazany na nagraniu

2.      "Zapraszam do kuchni" – zabawa w przewodnika po domowej kuchni.

Zaproście rodziców do kuchni. Przedstawcie rodzicom kuchnie tak, jakby nie widzieli jej nigdy wcześniej. Oprowadźcie ich po kuchni jak przewodnicy wycieczki ;-) Opowiedzcie co można znaleźć w Waszej kuchni i co można przygotować. Opowiedzcie o najlepszej potrawie, która powstaje w tym miejscu.

3.      "Jestem bezpieczna/y w kuchni" – rozmowa z dzieckiem o tym, jak należy bezpiecznie zachowywać się w kuchni. Określanie co dziecko może robić samodzielnie, a co wyłącznie pod opieką rodziców. Wskazywanie urządzeń elektrycznych w kuchni

W kuchni znajduje się wiele urządzeń, których dzieci nie mogą obsługiwać same. Znajdźcie te przedmioty/urządzenia. Tatuś/mamusia przypomni Wam o ty jak bezpiecznie należy zachowywać się w kuchni.

4.      Zabawa badawcza: Czy kakao w proszku zmieszane z mąką, solą lub cukrem zmieni ich barwę? Co się stanie, gdy doda się trochę wody?

Przeprowadźcie kuchenne eksperymenty. Czy kakao w proszku zmieszane z mąką, solą lub cukrem zmieni ich barwę? Co się stanie, gdy doda się trochę wody?

5.      "Wielkanocne potrawy"- rozmowa z dziećmi na temat potraw i wypieków, które zagoszczą na rodzinnym stole. Ustalenie w jaki sposób dziecko może uczestniczyć w kuchennych przygotowaniach.

Dla chętnych: gotowanie/pieczenie z mamusią lub tatusiem

W święta na Waszych stołach pojawi się wiele wielkanocnych przysmaków. Porozmawiajcie o tym, a może będziecie gotować razem? Myślę, że to wspaniały pomysł!

6.      "Kuchenna muzyka" – zabawy rozwijające zmysł słuchu.

Zamknijcie oczy. Mamusia/tatuś "zagra" na szklance, łyżeczkę, talerzyku, garnku... Odgadnijcie proszę te kuchenne odgłosy.

7.      "Układamy rytmy" – układanie rytmów z przyborów kuchennych np. talerz-łyżka-łyżka-kubek.

Mamusia/tatuś ułoży rytm z przyborów kuchennych np. talerz-łyżka-łyżka-kubek. Spróbujcie go ułożyć sami. Możecie też ułożyć rytm dla rodzica – ciekawe czy poradzą sobie z tym zadaniem ;-)

8.      Masażyk: "Placek babci" Źródło: https://loogomowa.pl/dzieciece-masazyki/

Babcia placek ugniatała, (naciskamy plecy dziecka płasko ułożonymi dłońmi)

wyciskała, wałkowała (ściskamy dziecko za boki, przesuwamy płasko obie dłonie jednocześnie) raz na prawo, raz na lewo (przesuwamy dłonie w odpowiednich kierunkach)Potem trochę w przód i w tył, żeby placek równy był. Cicho… cicho… placek rośnie (nakrywamy dziecko rękoma lub całym ciałem)w ciepłym piecu u babuni. A gdy będzie upieczony(głaszczemy dziecko po plecach)każdy brzuch zadowolony

Jestem pewna, że lubicie masażyki! Mamusia/tatuś wykona je zaraz na Twoich pleckach. A może zrobicie później zamianę i wykonacie im masażyk? Na pewno się ucieszą ;-)

ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT TYGRYSKI – KOLEJNA PORCJA ZABAW JUŻ WE WTOREK.