Rozpoczynamy drugi tydzień "Zdalnej edukacji" 

Jak tam po świętach? Gotowi do zabawy? Teraz czas na ruch i aktywność fizyczną.

WTOREK 06.04.21

TEMAT DNIA: Aktywność fizyczna przedszkolaka.

  1. Zabawa paluszkowa "Pajączek" metodą Batii Strauss

"Pajączek" to bardzo wesoła zabawa, która zapewni Wam "wygimnastykowanie" paluszków https://www.youtube.com/watch?v=ZhF0KaTm2WM


  1. "Po co nam aktywność fizyczna"? Obejrzyjcie filmik edukacyjny https://www.youtube.com/watch?v=jgJOS26G1wY i spróbujcie odpowiedzieć na pytanie: "Po co nam aktywność fizyczna"?  1. Wspólne planowanie rodzinnych aktywności sportowych na najbliższe dni: zaplanujcie aktywności sportowe na najbliższe dni tj. spacer, wspólna gimnastyka, bieganie, gra w piłkę, jazda na rowerze, rolka, hulajnodze etc. Jeśli pogoda nie będzie sprzyjająca – wiele ćwiczeń również można wykonywać w domku.  1. Zabawy z wykorzystaniem metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne "Rowerek"

Wykonajcie ćwiczenie "Rowerek"

Opis dla rodzica: dzieci i rodzice leżą na plecach na podłodze z nogami uniesionymi w górę i ugiętymi kolanami. Leżą tak, aby jego stopa była oparta o siebie. Następnie wspólnie wykonują tzw. rowerek. Powtarzają rymowankę, różnicując jej tempo: „Jedzie Radek na rowerze, a pan Romek na skuterze. Raz, dwa, trzy, jedź i ty”  1. Zabawa "Zrób to samo" – naśladowanie postawy ludzików, które są na obrazkach. Plansza demonstracyjna wydawnictwa MAC https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/os-bbplus-tablice/mobile/index.html#p=70 Naśladuj postawy ludzików, które są na obrazkach.  1. „Domowy tor przeszkód” - Zaprojektujcie wspólnie domowy tor przeszkód. Przypomnijcie sobie przy okazji zasady bezpieczeństwa podczas zabaw ruchowych w domu.


  1. "Bijemy rodzinny rekord spacerowania" – brzmi ciekawie? Wybierzcie się na spacer. Wykorzystajcie krokomierz w telefonie/zegarku i obliczcie trasę lub ilość, które udało się Wam wykonać. Codziennie postarajcie się zrobić chociaż kilka kroków więcej.